Esenciálny olej Spearmint (Mäta klasnatá) Mentha spicata 15 ml

• Pridajte do šalátov, nápojov, dezertov, šalátových dresingov a marinád.
• Hodí sa na kombináciu s Levanduľou, Rozmarínom, Bazalkou, Mätou piepornou a Eukalyptom.
• Menej intenzívna voľba v situáciách, keď je esenciálny olej Mäta pieporná príliš silná.

Tento produkt môžete mať s 25% zľavou.

Dostupnosť Skladom (5 ks)
€51,33
Esenciálny olej Spearmint (Mäta klasnatá) Mentha spicata 15 ml

Hlavné účinky

  • Mäta klasnatá je sladká osviežujúca bylina, ktorá sa na celom svete používa na ochucovanie. Pre svoju mätovú chuť a na podporenie sviežeho dychu sa vo veľkej miere používa v žuvačkách, sladkostiach a dentálnych produktoch. Mäta klasnatá sa výrazne odlišuje od Mäty piepornej, používa sa preto v jedlách ako menej intenzívna voľba. V kuchyni sa mäta klasnatá často používa na prípravu šalátov, nápojov a dezertov, ale taktiež ako prísada do domácich šalátových dresingov a na marinovanie mäsa.

POUŽITIE


• Pridajte jednu kvapku oleja Mäta klasnatá do dezertov, nápojov, šalátov či hlavných jedál.
• Pripravte si vlastnú osviežujúcu mätovú limonádu zmiešaním odšťavenej citrónovej šťavy, vody, cukru a kvapky esenciálneho oleja Mäta klasnatá.
• Skúste nové vylepšenie svojho najobľúbenejšieho receptu na čokoládové sušienky pridaním jednej kvapky Mäty klasnatej do cesta.


VARENIE S MÄTOU KLASNATOU

V porovnaní so sušenými zmesami na ochutenie, koreninami či inými dochucovadlami sú esenciálne oleje veľmi silné, takže aj to najmenšie množstvo oleja môže do vášho jedla pridať intenzívnu explóziu príchuti. Keď používate olej Mäta klasnatá pri varení a pečení, najlepšie je použiť metódu špáradla – namočte špičku čistého špáradla do fľaštičky s esenciálnym olejom a špáradlom zamiešajte suroviny. Keď
ste už špáradlom pomiešali jedlo, skúste ho ochutnať a posúdiť, či chcete pridať viac oleja alebo nie.


NÁVOD NA POUŽITIE

Na dochucovanie jedál.

UPOZORNENIE

Používajte iba rozriedené. Neužívajte viac ako jednu kvapku denne. Uchovávajte mimo dosahu detí. Vyhnite sa kontaktu s očami a sliznicami.

Tento produkt a ďalšie esenciálne oleje môžete nakupovať aj s 25% zľavou. Ak Vás to zaujíma, prosím nahliadnite na tento prívesok.

Dodatočné parametre

Kategória: Samostatné oleje
Balenie (ml): 15
Doba dodania: do 3-7 dní