Esenciálny olej Peppermint Touch 10 ml

Peppermint- mäta pieporná

Mätový olej obsahuje viac ako 300 rôznych zložiek a až 1000 mikročastíc, ktoré vytvárajú majstrovské dielo synergie. Vďaka tejto komplexnosti pôsobí na fyzický i mentálny systém tela.
Dostupnosť Skladom (5 ks)
€29
Esenciálny olej Peppermint Touch 10 ml
Peppermint je jedným z najsilnejších adaptogénov (podobne ako levanduľa). Dokáže sa prispôsobiť potrebám nášho tela. Má 142 možností použitia. Z jeho zložiek má 200 chladivých účinkov, 100 relaxačných a 50 hrejivých. Uvolňuje sa vždy to, čo človek v danej chvíli potrebuje.
 
Aktívnym komponentom je mentol, ktorý stojí za liečebnými vlastnosťami mäty, zatiaľ čo jeho oživujúce arómy spôsobujú estery. Peppermint je známy svojimi relaxačnými účinkami. Mentol bráni kontrakcii svalov tým, že blokuje tok kontrakčných signálnych iónov do svalových buniek. Získava sa destilácoiu vodnou parou z listov.
 
Lokálna aplikácia peppermintu obvykle vyvoláva dlhotrvajúci chladivý pocit na koži tým, že stimuluje nervy, ktoré prenášajú pocit chladu. Dochádza tak k blokovaniu nervového prenosu nepríjemných pocitov a bolesti. Peppermint môžeme vmasírovať na spánky pri bolestiach hlavy, pôsobí na ochladenie mysle a svalov.
 
Aplikácia peppermintového oleja:
Pri bolestiach hlavy naneste peppermintový olej na spánky, čelo, ponad dutiny (nie do očí) a na zátylok.

Na pomoc pri štúdiu, natrite si na zátylok popri študovaní, alebo čítaní. 

Na úľavu od návalov (pri menopauze) naneste peppermint na zápästia, a na zátylok a potom inhalujte z dlaní.

Balenie: 10 ml Roll-on

Dodatočné parametre

Kategória: ESHOP
veľkosť balenia: 10 ml
dodanie: do 3-7 dní